Seminář k nedožitým 80. narozeninám prof. Petra Vopěnky

2015-09-26

25. září 2015 jsme v Akademickém centru Západočeské univerzity společně zavzpomínali na profesora Petra Vopěnku. Na semináři promluvili rektor univerzity Miroslav Holeček, syn Martin Vopěnka, přítelkyně a kolegyně Šárka Voráčová a další kolegové a přátelé - Kateřina Trlifajová, Jan Kopka, Alena Vencovská a Pavol Zlatoš.

Audio a video záznamy ze seminářů online

2015-09-23

Audio a video záznamy ze seminářů online

MOA v Radiožurnálu

2015-09-03

Hostem Lucie Výborné v rozhovoru pro Radiožurnál byl 3. žáří 2015 náš kolega, Jan Romportl. Audio záznam rozhovoru o chytrých brýlích a mluvících tabletech si můžete poslechnout na webu rádia nebo zde.

MOA v Hospodářských Novinách

2015-08-23

Jan RomportlV Hospodářských Novinách o nás v srpnu 2015 vychází dva články.

V prvním čtěte o tom, na čem momentálně pracujeme a o čem náš výzkum vlastně je. Druhý text zachycuje rozhovor s vedoucím odboru MOA a střízlivým technooptimistou, Janem Romportlem, o umělé inteligenci a obávaných úskalích techniky.

Sborník z Nečtin najdete na stránkách semináře

2015-07-01

Nečtiny 2015 sborníkSborník z 16. Výjezdního IdS si můžete přečíst na stránce semináře. Najdete v něm pochopitelně abstrakty všech vyřčených přednášek a texty Miloše Floriána, Václava Hubingera, Jiřího Olšovského, Zdeňka Pince a Jana Tomana. Následují čtyři příspěvky z posterové sekce a vzpomínky na Nečtiny studentů Gymnázia Františka Křižíka.

Tzu-Keng Fu: Universal logic through the looking-glass v prodeji!

2015-06-10

Universal logic through the looking-glassPublikace přináší analýzu interdisciplinárního studia tzv. univerzální logiky. Kniha popisuje nové přístupy k projektu univerzální logiky z interdisciplinárního úhlu pohledu a sestává ze čtyř částí. První část se zaměřuje na abstraktní logická zkoumání. Druhá část pojednává o výzkumu logického překladu, který úzce sleduje techniky převzaté v abstraktní logice. Třetí část prezentuje logický pluralismus. Čtvrtá část se týká logiky napříč kulturami, tématem, které je zřídkakdy diskutováno při studiu formální logiky.

Výjezdní seminář v Nečtinech 2015

2014-12-16

Srdečně Vás zveme na 16. výjezdní interdisciplinární seminář v Nečtinech, který se uskuteční v termínu 19.-22. ledna 2015. Tentokrát se budeme bavit na téma:

ZPŮSOBY PŘIZPŮSOBOVÁNÍ
Role adaptace ve vývoji (nejen) lidského druhu

Program a další informace zde

Nový hostující výzkumník na MOA

2014-05-15

MOA hostí MUDr. Barboru Řepovou z ORL kliniky FN Motol.

Návštěva JAIST

2014-01-18

Člen MOA Tzu-Keng Fu hostuje na Japan Advanced Institute of Science and Technology.

Coding Architecture: Digital Urbanities in New Media Art

2013-12-02

Jelena Guga z MOA bude prezentovat svůj článek "Coding Architecture: Digital Urbanities in New Media Art" na mezinárodní konferenci "On Architecture" v Bělehradu.

Stránka: