226. IdS: Čeho jsme produktem?

KDO: Julius Lukeš

KDY: 11. května, 17 h
KDE: místnost UV 115, budova FST, Univerzitní 22, Borská pole
Mapa: na serveru Mapy.cz či Google Maps
KE STAŽENÍ: pozvánka ve formátu A3

ZÁZNAM PŘEDNÁŠKY: video na YouTube/IDA

Současné výsledky molekulární biologie ukazují, že nejsme produktem pouze svého genotypu a fenotypu, ale jsme rovněž zásadně ovlivňováni organismy, kteří žijí v našem těle. Cílem přednášky bude diskutovat význam symbiotických organismu a parazitů pro naše zdraví.

Julius LukešProf. RNDr. Julius Lukeš, CSc., vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. V Parazitologickém ústavu AV ČR a na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity se zabývá funkční genomikou prvoků. Působil na Amsterodamské univerzitě a na Kalifornské univerzitě v Riverside a v Los Angeles. Je členem Učené společnosti ČR, Kanadského ústavu pro pokročilý výzkum v Torontu, také například Americké mikrobiologické akademie a řady redakčních rad vědeckých časopisů. Za svůj vědecký výzkum získal několik významných ocenění.